4. října 2023

Open Science Week 2023

Pracovní skupina Open Science srdečně zve na Open Science Week, který se letos koná od 16. do 20. října, od pondělí do pátku, po celé České republice.

Událost pořádá Asociace knihoven vysokých škol ČR v součinnosti s akademickými institucemi. Jedná se o týden nabitý tématy spojenými s otevřenou vědou (Open Science), správou výzkumných dat (Research Data Management), otevřeným přístupem (Open Access), občanskou vědou (Citizen Science) a právními aspekty otevřené vědy. Akce se koná v několika městech, včetně Prahy, Ostravy, Brna, Liberce a Olomouce. Lze se těšit jak na české, tak na mezinárodní řečníky, praktické ukázky, sdílení zkušeností a živé diskuse.

Vedle prezenční registrace se je možné zúčastnit online. Program akce společně s aktuálními informacemi se průběžně zveřejňuje na stránkách Asociace knihoven vysokých škol.