15. března 2021

Soutěž vysoce kvalitních monografií na UK

Oddělení pro vědu a výzkum FHS zveřejňuje aktuální informaci o situaci v Soutěži vysoce kvalitních monografií na UK. Dle zaslaného sdělení z Odboru pro vědu a výzkum RUK změnilo MŠMT podmínky pro udílení prostředků, ze kterých byla tato soutěž financována s tím, že na ohodnocení kvalitních monografií již nebude možné tyto prostředky využít.

Změna účelu těchto financí byla navíc oznámena až poté, co byly schváleny Principy UK pro rozdělování prostředků v roce 2021, takže aktuálně není možné soutěž realizovat.

Přestože se dle vyjádření OVV RUK snaží univerzita potřebné prostředky ještě zakomponovat do programů na podporu vědy hrazených z institucionálních prostředků, není v tuto chvíli jasné, zda, a popřípadě kdy bude možné s prostředky na soutěž monografií počítat.

Soutěž se tedy v nejlepším případě bude o pár měsíců posouvat, je však třeba počítat i s variantou, že se letošní ročník nemusí uskutečnit.