5. února 2020

Nominace na Cenu Neuron 2020

Oddělení pro vědu a výzkum informuje o možnosti nominací na prestižní Ceny Neuron 2020, které jsou udělovány špičkovým vědcům a vědkyním, kteří ovlivňují poznání ve svých oborech.

Cena je udělována ve dvou kategoriích:

• Cena Neuron pro mladé nadějné vědce

udělována českým vědcům a vědkyním zpravidla do 33 let za vynikající dosavadní vědecké výsledky a jako povzbuzení do další práce. Oceněno je až 7 vědců a každý laureát obdrží finanční prémii v hodnotě 500 000 Kč.

• Cena Neuron za přínos světové vědě

udělována až třem kandidátům bez omezení věku. Ocenění získávají významní vědci působící doma i v zahraničí, kteří svým světovým objevem nebo dlouhodobou prací zásadně přispěli k rozvoji vědy, posílili jméno České republiky a jsou vzorem a inspirací pro ostatní členy vědecké komunity. Na výběru laureátů se spolupodílí mezinárodní vědecká rada Fondu. Každý laureát obdrží finanční prémii v hodnotě 1 500 000 Kč.

Vědci a vědkyně jsou oceňováni v oborech biologie, computer science, fyzika, chemie, matematika, medicína a společenské vědy.

Více informací naleznete na www.nfneuron.cz/ceny-neuron.

Vaše případné návrhy prosím zašlete na oddělení pro vědu a výzkum nejpozději do 23. března 2020. Součástí návrhu musí být stručné zdůvodnění nominace v AJ v maximálním rozsahu 1.000 znaků.

*zdroj obrázku