12. listopadu 2021

Joint Call Česko – Bavorsko 2022–2024

Veřejná  soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích pro podávání návrhů bilaterálních česko-bavorských výzkumných projektů s dobou řešení  2022–2024

Veřejná soutěž  byla vyhlášena na základě Společného prohlášení o záměru k vědecké spolupráci mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Bavorským státním ministerstvem pro vzdělávání, vědu a umění, podepsaného 3. 7. 2014 v Praze a navazuje na společnou výzvu k podávání návrhů bilaterálních česko-bavorských výzkumných projektů s dobou řešení 2019–2021.

Záměrem je zlepšit vědeckou spolupráci mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko, podpořit spolupráci především mladých vědeckých pracovníků z Česka a Bavorska a zároveň motivovat vědce z obou zemí k předkládání bilaterálních a multilaterálních výzkumných návrhů. Vítány jsou především projekty zaměřené na rozvoj internacionalizace výzkumu a na společné žádosti v programech na národní i evropské úrovni (Horizont Evropa, Interreg, GA ČR – DFG aj.).

Výzva je otevřena pro projekty základního i aplikovaného výzkumu v následujících oborech:

• vědy o materiálech a nanotechnologie,

• inženýrství, zvláště elektrotechnika, informační technologie a umělá inteligence, průmysl 4.0 a technologie využívající sítě 5G,

• lékařské vědy a péče o zdraví,

• společenské, kulturní a sociální vědy.

Žádost je nutno podat zároveň v Česku a v Bavorsku.

Podávání přihášek do: 31. 1. 2022

V případě zájmu o podání projektové žádosti prosím kontaktujte Oddělení vědy a výzumu FHS UK

Další informace pro české žadatele jsou k dispozici na stránkách MŠMT ČR v rubrice „Výzkum a vývoj“ (viz veřejná soutěž „LUABA22“).